KONTAKT

Välkommen att höra av dig

Kontakt


Adress:

West Pride, c/o Lynk & Co ,
Theres Svenssons gata 15,
417 55 Göteborg

Kansliet 

Emma Gunterberg Sachs Verksamhetschef/Press och media
(+46) 072-579 23 20 | epost: emma@westpride.se  

Naida Izić Festivalkoordinator (föräldraledig)
Ansvarig för festivalsamordning och infrastruktur
(+46) 070-092 27 23 | epost: naida@westpride.se

Sara Brown Festivalkoordinator
Ansvarig för festivalsamordning och infrastruktur
(+46) 073-906 23 99 | epost: sara@westpride.se

Jenny Gustafsson Utbildningskoordinator
Utbildare och ansvarig för skolprogram
(+46) 079- 006 52 79 | epost: jenny@westpride.se 

Malin Fallgren Kommunikatör
Ansvarig för hemsida, sociala medier och merch
(+46) 079- 006 52 78 | epost: malin@westpride.se

Emilia Åslund Programkoordinator
Koordinator för Pride House
(+46) 070- 092 26 14 | epost: emilia@westpride.se

 

Styrelsen

Kontakta alla i styrelsen: styrelsen@westpride.se
Kontakta ordförande: petra@westpride.se
Använd någon av adresserna om du har frågor som rör styrelsens arbete.

 

Styrelse ordinarie ledamöter

  • Petra Johansson, ordförande
  • Alexandra Ward-Slotte, vice ordförande
  • Tom Andersson
  • Richard Brodd
  • Carin Malmberg
  • Klas Nordh
  • Agneta Wirén

 

Ersättare

  • Marina Fransson
  • Lars Gårdfeldt
  • Ida Myhrman
  • Karin Olofsson

 

Kontakta alla i valberedningen: valberedningen@westpride.se
För frågor kring West Prides verksamhet, vänligen kontakta kansliet.

 

Valberedning

  • Åza Rydberg – sammankallande
  • Anne-Marie Ekström
  • Jesper Vestlund
  • Waldemar Wrangel

 

Revisorer

  • Jonas Jonasson, auktoriserad revisor
  • Tasso Stafilidis, förtroendevald revisor