KONTAKT

Välkommen att höra av dig

Kontakt


Adress:

West Pride, c/o Lynk & Co ,
Planetgatan 6,
417 55 Göteborg

Kansliet 

 

 

Emma Gunterberg Sachs Verksamhetschef/Press och media
(+46) 072-579 23 20 | e-post: emma@westpride.se

 

 

Naida Izić Projektledare
Ansvarig för Pride Parade och Säkerhet / Ekonomifrågor
(+46) 070-092 27 23 | e-post: naida@westpride.se

 

Sara Brown Projektledare
Ansvarig för Pride Park och Pride House
(+46) 073-906 23 99 | e-post: sara@westpride.se

Jenny Gustafsson Utbildningskoordinator
Utbildare och ansvarig för skolprogram
E-post: jenny@westpride.se

Agnes Tornberg Kommunikatör
Ansvarig för hemsida, sociala medier, grafiskt material och merch
(+46) 079- 006 52 78  | e-post: agnes@westpride.se

Styrelsen

 

Kontakta alla i styrelsen: styrelsen@westpride.se
Kontakta ordförande: ronnie@westpride.se
Använd någon av adresserna om du har frågor som rör styrelsens arbete.

 

 

Styrelse ordinarie ledamöter

 

  • Ronnie Hallgren, ordförande
  • Richard Brodd, vice ordförande
  • Carin Malmberg
  • Klas Nordh
  • Agneta Wirén
  • Marcelo Pino Guerrero
  • Anna Wallin

 

 

Ersättare

 

  • Marina Fransson
  • Fatha Hassan
  • Karlotta Backe
  • Tanja Lukin

 

Valberedning

Kontakta alla i valberedningen: valberedningen@westpride.se
För frågor kring West Prides verksamhet, vänligen kontakta kansliet.

  • Tasso Stafilidis, sammankallande
  • Alexandra Ward-Slotte
  • Jesper Vestlund
  • Anne-Marie Ekström
  • Waldemar Wrangel

 

 

Revisorer

 

  • Jonas Jonasson, auktoriserad revisor
  • Patrik Nordin, förtroendevald revisor