KONTAKT

Välkommen att höra av dig

Kontakt


Postadress:

West Pride, c/o Göteborg & co. , Box 29, Mässans gata 8, 401 20 Göteborg

Kansliet

Emma Gunterberg Sachs Verksamhetschef/Press och media
(+46) 072-579 23 20 | e-mail: emma@westpride.se

Naida Izić Festivalkoordinator – åter 1 september
Ansvarig för festivalsamordning och infrastruktur
(+46) 070-092 27 23 | epost: naida@westpride.se

Jenny Gustafsson Utbildningskoordinator
Utbildare och ansvarig för skolprogram
(+46) 070-773 56 80 | epost: jenny@westpride.se

Jo Fridmar Utbildningskoordinator
Utbildare och ansvarig för HBTQI-utbildningar och HBTQI-diplomering av verksamheter
(+46) 079 006 52 78
epost: jo@westpride.se

Titti Döme Verksamhetsadministratör
Logistik och samband, flaggning, ekonomi
(+46) 070 773 56 50 | epost: titti@westpride.se

Matilda Häger Kommunikatör – åter 1 september
(+46) 079 006 52 79 | epost: matilda@westpride.se

Sara Dehi Programkoordinator – åter 1 september
Ansvarig för programsamordning och Pride House
(+46) 070-092 26 14 | epostsara@westpride.se

Styrelsen

Kontakta alla i styrelsen: styrelsen@westpride.se
Kontakta ordförande: tasso@westpride.se
Använd någon av adresserna om du har frågor som rör styrelsens arbete.

Kontakta alla i valberedningen: valberedningen@westpride.se
För frågor kring West Prides verksamhet, vänligen kontakta kansliet.

Styrelse ordinarie ledamöter

  • Tasso Stafilidis, ordförande
  • Alexandra Ward-Slotte, vice ordförande
  • Tom Andersson
  • Carin Malmberg
  • Agneta Wirén
  • Klas Nordh
  • Richard Brodd

Ersättare

  • Petra Johansson
  • Frida Rydelius Eldnatt
  • Lars Gårdfeldt

Valberedning

  • Lena Bergström – sammankallande
  • Adam Alian
  • Waldemar Wrangel
  • Johan Jensen

Revisorer

  • Jonas Jonasson, auktoriserad revisor
  • Håkan Eriksson, förtroendevald revisor